اهمیت مریخ در اکتشافات فضایی آینده

  به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پژوهشگاه فضایی ایران، چارلز بولدن مدیر و فضانورد پیشین ناسا ضمن شرکت در سمپوزیوم ملی فضا که یکی از مهم‌ترین گردهمایی‌های بین‌المللی در حوزه فضا به شمار می‌رود، در مورد اهمیت مریخ سخنرانی نمود. اهمیت مریخ در اکتشافات فضایی آینده


  بولدن در سخنرانی خود در روز ۱۲ آوریل، روز جهانی اعزام انسان به فضا، با اشاره به این که اوباما شش سال پیش بر اهمیت پیشبرد ماموریت اعزام انسان به مریخ از سوی ناسا تاکید کرده است، اظهار داشت با وجود این که همگی از اهمیت مریخ آگاه هستیم، لازم است گاهی آن را به خود و اطرافیانمان یادآور شویم.


  پس از آن بولدن دلایل اهمیت سفر به مریخ در کمک به بشریت را برشمرد و از حضار خواست پس از ایراد هر یک از دلایل، جمله "مریخ مهم است" را تکرار کنند.


  مدیر ناسا، با تاکید بر دشواری‌های ماموریت‌ اعزام انسان به فضا، به مواردی که پیش از انجام غیر ممکن به‌نظر می‌رسیدند، اشاره کرد. وی گفت زمانی که رابرت گودارد، پیشگام موشک سوخت مایع کنترل شونده، تحقیقات خود را منتشر و موضوع پرتاب موشک به ماه را مطرح کرد، مورد تمسخر واقع شد. ولی امروز ما می‌دانیم که رابرت گودارد  پیشگام صنایع موشکی آمریکا است و یک مرکز پرتاب هم به نام او ثبت شده است.


  بولدن پیش از این، در پنلی که با حضور روسای ۱۲ مرکز فضایی دیگر تشکیل شد، با اشاره به انتساب ریاست جمهوری جدید آمریکا در پایان سال ۲۰۱۶، اظهار کرد امکان تغییر سمت بسیاری از افراد حاضر در پنل از جمله خود او، وجود خواهد داشت.

   

  منبع خبر: www.space.gov