براری تاکید کرد: باید سهم ایران یک در صد از بازار جهانی ICT باشد

  معاون حقوقی، دولت و امور استانها، در پنل تخصصی اشتغال که در ادامه همایش ICT و اقتصاد مقاومتی، برگزار شد،گفت: باید سهم ایران یک در صد از بازار جهانی ICT یعنی ۱۴۵ هزار میلیارد تومان باشد که در حال حاضر ۳۵ هزار میلیارد تومان است و عمده آن هم از درآمد حاصل از فعالیت اپراتورهای ارتباطی است و باید با توسعه کسب و کارهای جدید این شکاف را پر کرد. براری تاکید کرد: باید سهم ایران یک در صد از بازار جهانی ICT باشد


  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، براری با بیان این که درسال ۹۲ اقتصاد بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۲۲ هزار میلیارد تومان بود گفت: در سال ۹۴ این میزان به ۳۹ هزار میلیارد تومان رسید و امیدواریم در برنامه ششم رشد ۳ برابری را شاهد باشیم.


  وی افزود: ۹۰درصد این بازار در تهران جذب و ۲۰ درصد در استانها جذب شد که تمام تلاش ما این است این سهم متوازن شود.


  براری مهمترین نکته را آشنا کردن مدیران ارشد استانی نسبت به عملکرد بخش ICT عنوان کرد و گفت: در این مدت با برگزاری جلسات مشترک با استانداران، اساتید دانشگاه، و پارک های علم و فناوری فضا را برای عملیاتی کردن برنامه های وزارت فراهم کردیم.


  وی با تاکید بر این که باید جایگاه وزارت در تمام شوراهای استانی احیا شود، ادامه داد: سرمایه گذاری بخش خصوصی و توان نیروی بومی می تواند ما را در دستیابی به اهداف کمک کند.


  براری با ابراز خرسندی نسبت به تصویب آیین نامه گسترش کاربردهای IT در دولت افزود: این آیین نامه فضا را برای فعالیت و سرمایه گذاری فراهم کرد.


  وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته خلق ثروت از طریق بخش در استانها دنبال شد. امسال نیز باید با استفاده از ظرفیت های شبکه ملی اطلاعات، به توسعه خدمات و کسب و کارها پرداخت.