وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با نخست وزیر ترکیه دیدار کرد

  دکتر واعظی با حضور در کشور ترکیه به دیدار احمد داوود اغلو نخست وزیر ترکیه رفت و با وی دیدار و گفت و گو کرد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با نخست وزیر ترکیه دیدار کرد


  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عصر امروز در ادامه ملاقات های دکتر محمود واعظی در ترکیه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با احمد داوود اغلو نخست وزیر ترکیه دیدار و گفت و گو کرد.

  دکتر واعظی که به منظور برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور در آنکارا حضور دارد، ضمن اشاره به اهم ابعاد و فعالیت های دو کشور در زمینه های اقتصادی، فرهنگی، تجاری، صنعتی، توریسم اظهار کرد: سفر ماه گذشته نخست وزیر ترکیه به تهران و دیدار با رئیس جمهور کشورمان و اسحاق جهانگیری در گفت و گوهای تهران و آنکارا فصل جدیدی در توسعه مناسبات دو کشور ایجاد شد.

  وی همچنین بیان کرد: با رویکرد در روابط و اعمال نوآوری و ابتکار می توانیم سطح روابط اقتصادی دو کشور را ارتقا بخشیم و از ظرفیت های بلااستفاده روابط حداکثر بهره برداری را به عمل آوریم.

  دکتر واعظی در ادامه این دیدار ضمن اهمیت و جایگاه ترکیه در مناسبات دو کشور و همچنین ظرفیت های مهم ایران در تأمین نیازمندی های ترکیه در بخش انرژی و سایر محصولات و تولیدات کشور از طرف ترک دعوت کرد تا در بخش های زیربنایی کشورحضور یافته و سرمایه گذاری نماید.

  دکتر واعظی تأکید کرد: با توجه به رویکرد جدید در روابط می توانیم با سرمایه گذاری مشترک و تأسیس صنایع مشترک برای آن دسته از محصولاتی که می توانند در بازار داخلی ایران و ترکیه ورود کنند و قابل صدور به سایر بازارها باشند اقدامات لازم را انجام دهیم.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین به ضرورت توسعه همکاری های بانکی، حمل و نقل و گردشگری بین دو کشور اشاره کرد و خواستار شد در این دور از اجلاس کمیسیون مشترک بتوانیم موانع بر سر صادرات بخشی از اقلام کالاهای ایران برداریم.

  آقای داوود اغلو نیز در این دیدار ضمن استقبال از تسریع در برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک و رضایت از دستاوردهای سفر اخیر ایشان به تهران با ابلاغ رضایت خود به دکتر روحانی و دکتر جهانگیری از نتایج و تصمیمات اتخاذ شده در سفر خود ابراز امیدواری کرد و گفت: دستگاه های دو کشور به خصوص بخش خصوصی می توانند ضمن تغییر و تحقق اهداف تعیین شده مردم دو کشور از دستاوردهای تلاش های دو کشور بهره مند شوند.

  وی همچنین خاطرنشان کرد: ترکیه آمادگی دارد در سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله صنعت گردشگری مشارکت لازم را داشته باشد.