در نشست شورای معاونین وزارت ارتباطات عنوان شد:‌تاکید دکتر واعظی بر تسریع در تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه ICT

  دکتر واعظی در اولین نشست شورای معاونین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درسال ۹۵، بر تسریع در تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه ICT، تاکیدکرد. در نشست شورای معاونین وزارت ارتباطات عنوان شد:‌تاکید دکتر واعظی بر تسریع در تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه ICT


  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با توجه به منویات مقام معظم رهبری و نام‌گذاری سال ۹۵ به عنوان سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل، و دستور ریاست جمهوری ، اولین جلسه شورای معاونین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دهم فروردین تشکیل شد.

  در این نشست واعظی اظهارکرد:‌ تمامی برنامه‌های امسال باید در جهت تسریع در تحقق اقتصاد مقاومتی  قرار گیرد.

  وی حمایت از تولید داخلی را ضروری برشمرد و ادامه داد:‌با حمایت از تولید داخلی و افزایش توان بخش خصوصی در حوزه ICT، می‌توانیم به افزایش اشتغال جوانان و رفع بیکاری کمک کنیم و بنابراین این موضوع یکی از اولویت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

  وزیر ارتباطات با تاکید بر  بومی سازی فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور افزود: با توجه به اینکه بازه سرمایه‌گذاری حوزه ICT در دنیا بسیار خوب است، ارتقای توان داخلی و بومی سازی می‌تواند به افزایش ثروت ملی کمک کند.

  واعظی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در همه بخش‌های اقتصادی تاثیرگذار است و منجر به کاهش مصرف انرژی و افزایش بهره‌وری می‌شود؛ افزود : توسعه زیرساخت‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به  تحقق اقتصاد مقاومتی در همه بخش‌های نظام کمک می‌کند و این مهم وظیفه و مسئولیت ما و همکارانمان را دو چندان  خواهد کرد.