یادواره شهدای پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد

  همزمان با روز بزرگداشت شهید، یادواره شهدای پژوهشگاه فضایی ایران با حضور خانواده‌های معزز این شهدا در محل پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد.

  یادواره شهدای پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد


  به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه فضایی ایران یادواره قدسیان آسمان، ویژه برنامه بزرگداشت شهدای پژوهشگاه فضایی ایران با حضور خانواده‌های شهدای این مجموعه، سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران، معاونین، روسا و مدیران پژوهشکده‌های تابعه در روز شنبه مورخ ۲۲ اسفند سال‌جاری در پژوهشگاه  برگزار شد.


  در این مراسم دکتر حسن حدادپور سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران، ضمن اشاره به وضعیت کشورهای همسایه گفت با توجه به وضعیت کنونی کشورهای اطراف، امنیت موجود در کشورحاصل خون شهیدان است و ما راحتی و امنیت خود را مدیون خون این شهدا هستیم.


  وی ضمن بیان مصیبت اهل بیت، اذعان داشت تمام غم و مصیبت ما در مقایسه با مصیبت این بزرگان بسیار ناچیز است و به همین دلیل است که تحمل مصیبت  برای ما با ذکر مصیبت اهل بیت آسان‌تر می‌شود.


  سرپرست پژوهشگاه فضایی ایران با آرزوی صبر برای خانواده‌ها شهدایی که پژوهشگاه میزبان قدوم ایشان است، گفت: امیدوارم  که بتوانیم این پرچم را با تلاش در دست صاحب اصلی آن حضرت صاحب الزمان (عج) قرار دهیم.


  بنابر این گزارش، دیگر سخنران این مراسم دکتر رحیم احسانی رئیس پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران بود.


  وی ضمن ادای سلام  و احترام به شهدای جنگ تحمیلی، شهدای مدافع حرم و شهدای علم و فناوری بیان کرد اگر عزیزانی در دهه شصت جان خود را برای دفاع از آرمان‌های جمهوری اسلامی ایران گذاشتند، بعد از آن کسانی بودند که در راستای توسعه علم و فناوری مسیری را ادامه دادند که امروز امنیت ملی کشور مدیون زحمات آنان است.


  دکتر احسانی در این مراسم با یادآوری خاطرات یکایک شهدای مجموعه به نقش تاثیرگذار ایشان در پروژه‌های علمی اشاره نمود و گفت این شهدا هر کدام بی ادعا در پروژه‌هایی فعالیت داشتند که امروز در معادلات نظامی نه در تنها در ایران که در منطقه و آسیا تاثیر گذار است.


  لازم به ذکر است در این مراسم از هفت خانواده شهید راه علم و فناوری مجموعه پژوهشگاه فضایی ایران و تعدادی از فرزندان و برادران شهدای جنگ تحمیلی که در پژوهشگاه فضایی ایران و پژوهشکده‌های تابعه مشغول به فعالیت هستند، با اهدای لوح سپاس و هدایا تقدیر به عمل آمد.