وزیر توسعه ترکیه با دکتر واعظی دیدار کرد/ تأکید بر حضور بخش خصوصی در گسترش روابط

  همزمان با سفر نخست وزیر ترکیه به تهران، جودت ایلماز وزیر توسعه و رئیس کمیسیون مشترک این کشور با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور ایران دیدار و گفت و گو کرد. وزیر توسعه ترکیه با دکتر واعظی دیدار کرد/ تأکید بر حضور بخش خصوصی در گسترش روابط


  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در آستانه سفر رسمی احمد داود اوغلو نخست وزیر ترکیه به تهران که به دعوت از دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صورت گرفت، جودت ایلماز وزیر توسعه و رئیس کمیسیون مشترک ترکیه با دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک دیدار و گفت و گو کرد.

  در این ملاقات دکتر واعظی ضمن استقبال از همکاری های دو جانبه اظهار کرد: دو کشور ایران و ترکیه به عنوان کشورهای همسایه با پیوندهای تاریخی، فرهنگی و مدنی بسیار طولانی و غرابت های فراوان دو ملت ایران و ترکیه بایستی روابط خود رادر بالاترین سطح و در خور شأن حفظ کنند و نباید اجازه دهند جزئی از رخ دادها و حوادث سیاسی بر این مناسبات تاثیر بگذارد.

  وزی ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین ضمن مرور روابط اقتصادی و پی ریزی آن بعنوان نقطه راه در دولت تدبیر و امید و با اشاره به مجموعه موضوعات مختلف از قبیل انرژی، بانک و حمل و نقل گمرک توریسم فرهنگی و همکاری های فنی تأکید کرد: ما باید این روابط را مجدداً بازسازی کنیم و از ظرفیت های موجود و زیرساخت های فراهم شده حمایت لازم را به داشته باشیم.

  در ادامه این دیدار جودت ایلماز، وزیر توسعه ترکیه ضمن اشاره به موفقیت آمیز بودن پیشبرد روابط دو کشور اظهار امیدواری کرد: با توجه به عمق روابط دو کشور، اتفاقات زود گذر پیوندهای دو کشور را تحت تاثیر نمی گذارد.

  وی همچنین اظهار کرد: دولت ترکیه مصمم است که مناسبات دو کشور را ارتقاء داده و با برگزاری هر چه سریعتر اجلاس کمیسیون مشترک بتوانیم مناسبات دو کشور را به صورت قبل و ظرفیت های بیشتر از گذشته مورد بهره برداری قرار دهیم.

  لازم به ذکر است در این دیدار طرفین به استفاده هر چه بیشتر از بخش خصوصی دو کشور نیز تاکید فراوانی داشتند.