تجلیل از ۲۴ پژوهشگر و مستندساز علمی برتر در پژوهشگاه فضایی

  در سومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر پژوهشگاه فضایی ایران، ۹ پژوهشگر برتر، مجریان ۷ پروژه برتر و ۸ مستندساز برتر در حوزه علمی، معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند. تجلیل از ۲۴ پژوهشگر و مستندساز علمی برتر در پژوهشگاه فضایی


  بنا به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، سومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر این پژوهشگاه با حضور معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ریاست پژوهشگاه و جمعی از محققان و متخصصان در بعد از ظهر چهارشنبه مورخ ۴ اسفند برگزار شد.


  بنابراین گزارش، هدف از برگزاری این جشنواره، تقدیر از پژوهشگران، حمایت از تولیدات علمی محققان با تاکید بر برندسازی پژوهشگاه فضایی و بسترسازی برای نیل به چشم انداز مرجعیت ایرانی در حوزه فضایی است.


  در این جشنواره از ۲۴ پژوهشگر و مستندساز برتر تجلیل به عمل آمد.


  ارزیابی تولیدات علمی بر اساس شاخص هایی چون آثار علمی منتج از پروژه های پژوهشگاه، درج نام پژوهشگاه به عنوان وابستگی در اثر علمی، چاپ مقاله در مجله یا مجموعه مقالات کنفرانس در بازه زمانی مهر ۹۳ تا شهریور ۹۴ صورت گرفته است.


  تعداد آثار علمی پژوهشگاه فضایی از مهر ۹۳ تا پایان شهریور امسال، ۱۳۰ مورد بوده است.


  از این تعداد، دو مورد از تولیدات علمی این پژوهشگاه کتاب، سه مورد اختراع، ۱۵ مورد مقالات isi، تعداد ۱۱ مورد مقالات منتشر شده در سایر نشریات انگلیسی زبان و ۶ مورد مقالات علمی _ پژوهشی بوده است.

   

  بنا بر گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، در سومین جشنواره تجلیل از پژوهشگران پژوهشگاه فضایی ایران، پروژه طراحی مفهومی بلوک انتقال مداری برای انتقال از مدار لئو به ژئو از پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی، پروژه طراحی، ساخت، تست و پرتاب ماهواره مخابراتی تحقیقاتی SRI از پژوهشکده سامانه‌های ماهواره، پروژه امکان سنجی، طراحی، ساخت و تست پین پولر غیر انفجاری نوعی از پژوهشکده رانشگرهای فضایی از جمله پروژه‌های برتر پژوهشگاه فضایی ایران  بود که مشمول تقدیر شدندشد.


  همچنین پروژه‌های پژوهش و احداث واحد ده هزار لیتری اتانول سوختی از باگاس نیشکر به صورت EPC از پژوهشکده مکانیک، پروژه تدوین دانش فنی و توسعه فناوری و ساخت پانل خورشیدی برای سامانه‌های فضایی از پژوهشکده مواد و انرژی و پروژه طراحی، تجهیز و راه‌اندازیفاز اول آزمایشگاهی سیستمی از مرکز طراحی و توسعه سامانه‌های فضایی و پروژه محموله مخابراتی باند KU از مرکز تحقیقات فضایی مازندران نیز در این جشنواره مورد تقدیر قرار گرفتند.