با حضور رییس جمهور از دستاوردهای فضایی رونمایی شد

  رییس جمهوری در مراسم رونمایی از دستاوردهای فناوری فضایی کشور اعلام کرد که کشور از مرحله اجرای برجام یک با موفقیت عبور کرده و اکنون زمان اجرای "برنامه جامع اقدام مشترک ملی" است. با حضور رییس جمهور از دستاوردهای فضایی رونمایی شد


  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در جمع متخصصان و دانشمندان حوزه فناوری فناوری کشور، برجام را فرصتی برای تعامل بیشتر با دنیا و استفاده از فناوری و دانش دیگران در پیشبرد سریعتر تحقیقات بومی دانست و تاکید کرد: معنای برجام باز شدن مرزها برای واردات کالاها نیست بلکه امروز روز بازشدن فضا برای کار، کوشش و تلاش و ایجاد اشتغال برای جوانان ایرانی است.


  دکتر روحانی با قدردانی از تلاش اساتید و دانشمندان عرصه هوا - فضای کشور و با اشاره به تقارن سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تحول بزرگ دیگری در تاریخ کشورمان، گفت: بدون تردید اگر ایستادگی ملت ایران در برابر تحریم‌ها و فشارهای بدخواهان و درایت و رهنمودهای مقام معظم رهبری و فداکاری و تجربه کارشناسان و عالمان برجسته کشورمان پشت میز مذاکرات نبود، امروز نمی‌توانستیم فرجام برجام را شاهد باشیم.

  رییس‌ جمهوری خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی به عنوان افتخار تاریخی ملت ایران در سایه ایستادگی و مقاومت مردم به دست آمد و امروز یکبار دیگر و در شعاعی کمتر ، مردم آزادی خود را از فشار تحمیلی و ظالمانه دشمنان به دست ‌آوردند. از این‌رو برجام یک موفقیت و پیروزی بزرگ محسوب می‌شود.

  رییس‌ جمهوری خاطر نشان کرد: دستیابی به برجام و پیروزی در برابر قدرت‌های بزرگ، نیازمند وحدت، همدلی و همزبانی بود.

  دکتر روحانی خاطر نشان کرد: امروز هیچ‌کس حتی سرسخت‌ترین دشمنان ملت ایران تردید ندارند که در توافق و معامله اخیر، ملت ایران سود برده است و صراحتاً به این موضوع اذعان دارند.

  رییس‌ جمهوری در ادامه وحدت و همدلی را لازمه توسعه و پیشرفت کشور دانست و گفت: امروز همه اقشار و گروه‌های موجود در کشور نسبت به توسعه در عرصه‌های مختلف و دستیابی به اهداف ملی با یکدیگر اختلاف ندارند، لذا همه باید در کنار یکدیگر برای توسعه و آبادانی کشورمان گام برداریم.

  دکتر روحانی همگان را به حضور در صحنه بویژه در صحنه فناوری‌های نو توصیه کرد و گفت: در عرصه فناوری نو نیز باید تا جایی که امکان دارد، برخی امور را به مردم و شرکت‌های خصوصی واگذار کرد.

  رییس‌ جمهوری با تأکید بر ضرورت اولویت‌بندی در فناوری‌های نو و عرصه تحقیقات گفت: باید با اولویت‌بندی وارد صحنه شده و امور را به نتیجه نهایی رساند.

  دکتر روحانی با تأکید بر ضرورت حضور و فعالیت در عرصه فناوری‌های نو، اظهار داشت: امروز آنچه با اجرای برجام در کشور اتفاق افتاده، ایجاد فضای نوین در عرصه علم و فناوری است و باید از این شرایط برای ارتقاء و توسعه کشورمان نهایت استفاده را به عمل آوریم.

  رییس‌ جمهوری تصریح کرد: برجام به این معنا نیست که دروازه کشور گشوده شده و باید تحقیق و پژوهش کنار گذاشته شود، بلکه بدین معناست که راه ارتباط و تعامل با دنیا باز شده و بایستی از دانش و فناوری‌های روز دنیا استفاده کرد.

  دکتر روحانی تأکید کرد: امروز روز واردات کالا از خارج به داخل کشور نیست، بلکه روز باز شدن فضا برای کار، کوشش و تلاش برای توسعه کشور است و همه باید کار بزرگی در شرایط جدید انجام دهیم. لذا تلاش برای رونق اقتصادی، اشتغال جوانان و کار و تلاش برای توسعه هر چه بیشتر کشور، رسالت و وظیفه بزرگ همگانی است.خبر تکمیل می شود.