وزیر ارتباطات در مراسم افتتاح IXP استان فارس : همزمانی موفقیت برجام با دهه فجر شادابی مضاعفی را برای مردم ایجاد کرد

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در مراسم افتتاح IXP استان فارس گفت: همزمانی موفقیت برجام با دهه فجر، شادابی مضاعفی را برای مردم ایجاد کرد. وزیر ارتباطات در مراسم افتتاح IXP استان فارس : همزمانی موفقیت برجام با دهه فجر شادابی مضاعفی را برای مردم ایجاد کرد


  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی  در جلسه شورای اداری استان فارس گفت: یکی از سخت ترین کارهایی که با موفقیت برجام، به وقوع پیوست، موضوع PMD  بود که به خوبی انجام شد.

  وی به قراردادهایی که در سفر به فرانسه و ایتالیا با حضور رئیس جمهور دولت تدبیر و امید امضا شد، اشاره کرد و افزود: در این قراردادها انتقال تکنولوژی مد نظر قرار گرفت.

  وزیر ارتباطات در ادامه افزود: ما به شرطی به کشورهای اروپایی بازار می دهیم که آنها  نیز به محصولات ما، بازار دهند

  واعظی اظهار کرد: شرایط امروز یک فرصت جدید را برای ایران بوجود آورده است  و تا دیروز برجام بر روی کاغذ بود اما سفر رئیس جمهور به اروپا برجام را اجرایی کرد و به همین دلیل سایر کشور ها نیز به دنبال دعوت از رئیس جمهور ایران هستند.

  واعظی تصریح کرد:‌ متاسفانه در کشور، گروه هایی هستند که از این موفقیت،  ابراز خوشحالی نمی کنند و لذا همه ما مسئولیت داریم که تلاش ها و عملکرد خود را به اطلاع مردم برسانیم.

  وزیر ارتباطات ادامه داد: دولت تدبیر و امید، دولتی است که مسائل سیاسی و جناحی را کنار گذاشته و به تنها چیزی که می اندیشد حل معضلات و مشکلات مردم است.

  وی با بیان اینکه نگاه ما به استان فارس نگاهی استراتژیک است افزود: راه اندازی IXP در استان فارس، زیرساخت های ارتباطی استان را تقویت می کند .


  واعظی با اشاره به اینکه  استان فارس،‌ سرشار از ثروت های مادی و معنوی است، خاطر نشان کرد: در دو سال و نیم گذشته سرمایه گذاری بسیار خوبی در این استان در حوزه ICT  انجام شده و در مجموع ، در یک سال گذشته  هشت هزار و هشتصد میلیارد ریال، سرمایه گذاری بخش دولتی و خصوصی در حوزه ICT استان، انجام شده است.

  واعظی تصریح کرد: از دیدگاه ما ICT نشانگر توسعه و توانمند ساز بخشهای مختلف است، چرا که در دنیا امروز تجارت، سلامت، صنعت و حتی کشاورزی بدون ICT توسعه نخواهد یافت.