دکتر واعظی:‌ پژوهشگاه فضایی باید نماد فعالیتهای فضایی ایران باشد / تحقیق و پژوهش برای ساخت وساز و درمدار قراردادن ماهواره بومی ایران از اولویت های پژوهشگاه فضایی است

  دکتر واعظی در مراسم معارفه سرپرست جدید پژوهشگاه فضایی و تقدیر از رییس سابق پژوهشگاه فضایی گفت: این پژوهشگاه باید نماد فعالیتهای فضایی ایران باشد. دکتر واعظی:‌ پژوهشگاه فضایی باید نماد فعالیتهای فضایی ایران باشد / تحقیق و پژوهش برای ساخت وساز و درمدار قراردادن ماهواره بومی ایران از اولویت های پژوهشگاه فضایی است


  به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران دکتر واعظی در مراسم تقدیر و تشکر از دکتر کریمی رئیس سابق پژوهشگاه و معارفه دکتر حسن حداد پور سرپرست جدید پژوهشگاه فضایی ایران گفت: هر مجموعه‌ای که کار علمی انجام دهد نیازمند آن است که پشتیبان خوبی داشته باشدو بنای دولت یازدهم و وزارت ارتباطات آن است که به بخش فضا اهمیت دهد.

  وی با اشاره به اینکه در سال ۹۳ سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی به وزارت ارتباطات منتقل شد  افزود:‌در آن زمان بودجه سال ۹۴ بسته شده بود و وزارت نقشی در بودجه نداشت که در این میان هر چه توانستیم نیازمندیها را با کمک از بخش‌های دیگر مرتفع کردیم.

  وی با تاکید بر اینکه بودجه فعالیتهای فضایی در کشور ۴ تا ۵ برابر افزایش خواهد یافت گفت: نگاه مثبتی به فعالیتهای فضایی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وجود دارد.

  واعظی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری نیز به موضوع  فعالیتهای فضایی در کشورعنایت ویژه‌ای دارند افزود: در قراردادهای منعقد شده درصد ابتدایی قرارداد را از بودجه امسال تامین کرده‌ایم و انشاء الله بقیه را از بودجه سال آینده تامین خواهیم کرد.

  واعظی اظهار کرد: موضوع کار فضایی از اولویت‌های اصلی ما است و خوشبختانه  دراین زمینه ، دولت و سازمان مدیریت را متقاعد کرده‌ایم.

  وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه فناوری‌های فضایی جزء لبه تکنولوژی است  گفت:‌ارتباط نزدیک سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی با متخصصان و پژوهشگران کشور ضروری است.

  واعظی با بیان اینکه نگاه ما به ict و فضا نگاه  فرا بخشی است، افزود: لازم است از همه سرمایه‌های کشور برای رسیدن به اهداف نظام مقدس اسلامی در عرصه فضایی استفاده کنیم.

  وزیر ارتباطات با بیان اینکه در موضوع فضایی اصل بر تحقیق و توسعه است ادامه داد:‌ لازم است فرزندان ایران از پژوهش تا زنجیره تولید فعالیت‌های بومی داشته باشند.

  وی ارتباط بین پژوهشگاه فضایی و پژوهشگاه ارتباطات را ضروری خواند و گفت: اعتقاد داریم پژوهشگاه فضایی  باید نماد فعالیتهای فضایی ایران  باشد .

  واعظی  تصریح کرد:‌ تحقیق و پژوهش  برای ساخت و ساز و درمدار قراردادن  ماهواره بومی ایران از اولویت های  پژوهشگاه فضایی است و انشاء الله در سال ۱۴۰۴ ماهواره بومی در فضا داشته باشیم.