دکترواعظی در دیدار با وزیر روسیه تاکید کرد: ایجاد خط تولید مشترک در کنار گسترش روابط اقتصادی

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با وزیر صنعت و تجارت روسیه ضمن تأکید بر گسترش روابط اقتصادی دو کشور خواهان ایجاد خط تولید مشترک بین دو کشور شد. دکترواعظی در دیدار با وزیر روسیه تاکید کرد: ایجاد خط تولید مشترک در کنار گسترش روابط اقتصادی


  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ دنیس مانتوروف وزیر تجارت و صنایع فدراسیون روسیه در رأس یک هیات ۳۵۰ نفره از تجار و صنعتگران در ادامه سفر به کشور ایران به دیدار محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رفت و در این این دیدار ضمن قدردانی از تلاش دولت ایران برای گسترش همکاری با روسیه توضیح داد: در دیدار امروزبا  دکتر واعظی مسائل همکاری را مورد بررسی قرار دادیم و صحبت های زیادی را نیز در زمینه های مختلف همکاری از جمله صنایع مختلف و تجارت بین دوکشور انجام دادیم.

  وی اهمچنین افزود: با توجه و نگاه به گسترش روابط بین دو کشور گردش کالا بسیار پایین است و این گردش باید به سطح بالاتری برسد

  وزیر صنعت و تجارت روسیه خاطرنشان کرد: در حال حاضر سرمایه گذاری باید با تشویق بیشتر دو طرف افزایش یابد و با توجه به حضور شرکت‌های روسی در نمایشگاه صنعتی در ایران این فرصت برای بازار دوطرف به وجود آمده است که با بدست آوردن شرکای تجاری این سرمایه گذاری ها گسترش دهند.

  مانتوروف افزود: سطح روابط دو کشور این اجازه را به دو طرف می دهد که همکاری های خود را توسعه دهند و این همکاری ها در کنار تجارت باید به تولید مشترک نیز برسد.

  محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در ادامه این دیدار در ارتباط با همکاری های دوجانبه بین ایران و روسیه بیان کرد: در این دیدار طرفین ضمن بررسی زمینه های توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری دوطرف،  درباره راه های توسعه همکاری ها، بحث و تبادل نظر کردند.

  واعظی خاطرنشان کرد: به دنبال سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به ایران فصل جدیدی در روابط ایران و روسیه ایجاد شد و ما با توجه به این فصل مشترک برنامه‌ریزی کردیم که گسترش روابط را در نظر بگیریم.

  وی همچنین افزود: نمایشگاه صنعتی روسیه در ایران در حال برگزاری است و این نمایشگاه موجب می شود تا همکاری‌ها افزایش یابد و روابط صنعتی نیز توسعه یابد

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: روابط و همکاری دوکشور نباید متمرکز بر تجارت باشد و باید خط تولید مشترک را با توجه به پتانسیل موجود در دو کشور ایجاد کرد.

  واعظی با اشاره به توسعه همکاری ایران با روسیه در دولت کنونی بیان گفت: در ادامه این دیدارها فردا معاون اول نخست وزیر روسیه و همچنین دبیر اوراسیا روسیه به ایران سفر می‌کند و در این دیدارها نیز همانند دیدارهای قبلی برای طرح و بررسی تعرفه‌ها ، پیمان پولی مشترک بین دوکشور، تبدیل آسان ارز بین کشورها و همچنین بخش خصوصی و فعالیت‌های متعدد این بخش، به مذاکره و گفت و گو می پردازیم که در مجموع مواردی تنظیم خواهد شد تا روابط دوکشور به ویژه در همکاری های اقتصادی افزایش پیدا کند.