جدیدترین دستاوردهای پژوهشگاه فضایی ایران در نمایشگاه هفته پژوهش

  جدیدترین دستاوردهای فضایی پژوهشگاه فضایی ایران در سالن ۷ نمایشگاه ویژه هفته ملی پژوهش و فناوری در معرض دید عموم قرار گرفته است.

  در شانزدهمین نمایشگاه بزرگ پژوهش، فناوری و فن‌بازار ارائه شد


  به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، در نمایشگاه ویژه هفته ملی پژوهش و فناوری که در روزهای ۲۳ تا ۲۶ آذر سال جاری در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود، پژوهشگاه فضایی ایران نتایج طرح‌ها و پروژه‌های خود را در حوزه علوم وفناوری فضایی در سالن ۷ این نمایشگاه ارائه نموده است.


  بنابراین گزارش نرم افزار طراحی مفهومی ماهواره پارس، نمونه مهندسی پروژه مخابراتی باند KU-x، نانوکامپوزیت آئروژل کربن و نمونه فضایی تکمیل شده پین پولر غیر انفجاری از جمله دستاوردهای جدید پژوهشگاه فضایی ایران است که در این نمایشگاه ارائه شده است.

  در شانزدهمین نمایشگاه بزرگ پژوهش، فناوری و فن‌بازار ارائه شد

  نسخه اول نرم افزار طراحی مفهومی پارس(PcOD v۱) دستاوردی جدید از پژوهشکده سامانه‌های ماهواره پژوهشگاه فضایی ایران است که برای کاهش خطای عملیاتی و به تبع آن کاهش هزینه‌های ساخت ماهواره‌ها طراحی شده است.


  پژوهشکده سامانه‌های ماهواره پروژه‌های دیگری چون نمونه مهندسی پروژه مخابراتی باند KU-x، ماهواره تحقیقات مخابراتی SRI ، ماهواره تحقیقاتی ناهید و شبیه ساز ماهوراه (نرم افزار در حلقه) را نیز برای عرضه به عموم به نمایشگاه شانزدهم آورده است.


  پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران با دست‌آوردهای مهمی در نانو تکنولوژی در این نمایشگاه شرکت نموده است که از جمله آنها نانو ذرات طلا، نانو ذرات سیلیکا، نانو لوله کربنی و نانو کامپوزیت آئروژل کربن است.


  غرفه پژوهشگاه فضایی ایران در شانزدهمین نمایشگاه بزرگ پژوهش، همچنین نمونه فضایی تکمیل شده پین پولر غیر انفجاری را از پژوهشکده رانشگرهای فضایی خود ارائه داده است. این نوع پین‌پولر از سخت‌افزارهای پرکاربرد درحوزه مکانیزم فضایی است که از جمله کاربرد‌های کلیدی آن در مکانیزم رهایش آرایه‌های خورشیدی، جدایش طبقات ماهواره‌بر و اتصال مخزن ذخیره سوخت و کلاهک ماهواره است.

  جدیدترین دستاوردهای فضایی پژوهشگاه فضایی ایران

  سوای این، پژوهشکده رانشگرهای فضایی پژوهشگاه فضایی ایران پروژه‌هایی چون نمونه فضایی چرخ عکس‌العملی،  نمونه آزمایشگاهی رانشگر پالس پلاسمائی و راهنمای حفار افقی خود را نیز به نمایشگاه شانزدهم هفته پژوهش آورده است.


  یادآور می‌شود همزمان با شانزدهمین نمایشگاه دست‌آوردهای پژوهش و فناوری و فن‌بازار به همت وزارت علوم، تحقیقات وفناوری به مناسبت هفته پژوهش در روزهای ۲۳ تا ۲۶ آذر سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران درحال برگزاری است، بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی الکامپ ۱۳۹۴(الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک) به همت وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات در سالن ۴۱ این نمایشگاه برگزار می‌شود.