حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست سازمان همکاریهای شانگهای چین

    اجلاس نخست وزیران سازمان همکاریهای شانگهای در شهر چنجو چین برگزار می گردد . حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست سازمان همکاریهای شانگهای چین


    به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل از وزارت امور خارجه، روز دوشنبه وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در رأس هیئتی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس حضور یافته و در پرتو عضویت ناظر کشورمان در این سازمان پیرامون ساز و کارهای توسعه همکاریهای منطقه ای در عرصه های اقتصادی، تجاری، بانکی و استفاده بهینه از ظرفیتهای حوزه شانگهای و چگونگی پیشبرد اهداف و برنامه های این سازمان در افقهای بلند مدت سخنرانی خواهد داشت.


    همچنین آمادگی کشورمان در زمینه های اقتصادی، علمی و فنی بویژه در سایه فرصتهای جدید در دوره پساتحریم بمنظور مشارکت و همکاری هر چه بیشتر در بخش های سرمایه گذاری در بازار ایران را تبیین خواهند کرد.

    یادآوری می شود، اعضای سازمان همکاریهای شانگهای شامل شش عضو ثابت چین، روسیه، قزاقستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و پنج عضو ناظر جمهوری اسلامی ایران، هند، پاکستان، مغولستان و افغانستان می باشد و سابقه فعالیت آن ۱۴ سال است .

    اجلاس سال‌جاری با حضور هشت نخست وزیر، توسط نخست وزیر چین با دستور کار تدوین و تصویب استراتژی توسعه سازمان شانگهای تا ۲۰۲۵ آغاز بکار خواهد کرد .