مسابقه عکاسی جهانی با موضوع "اهمیت فضا"

  به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پژوهشگاه فضایی ایران، دفتر امور فضای ماورای جو سازمان ملل (UNOOSA) با همکاری ناسا و اسکات کلی (Scott Kelly)،  فضانورد آمریکایی، اقدام به برگزاری مسابقه عکاسی با موضوع "اهمیت فضا" نموده است تا بدین‌وسیله بر نقش فضا در توسعه پایدار تاکید بشود. مسابقه عکاسی جهانی با موضوع "اهمیت فضا"


  شایان ذکر است اسکات کلی، فضانورد ناسا، همراه با میخائیل کورنینکو (Mikhail Kornienko)، فضانورد روس، در حال انجام یک ماموریت یک‌ساله منحصر به فرد در ایستگاه فضایی بین‌المللی هستند. این ماموریت مشترک، گام بزرگی در عرصه اکتشافات فضایی و به‌ویژه تحقیق در زمینه اقامت طولانی‌مدت در فضا و همچنین پروازهای فضایی بشر در آینده خواهد بود.


  به‌منظور تاکید بر نقش علوم و فناوری‌های فضایی و کاربرد آنها در توسعه پایدار، در این مسابقه عکاسی از مردم خواسته شده است عکس‌هایی را که نشان‌دهنده اهمیت فضا در زندگی روزمره هستند، ارسال نمایند. برخی از زمینه‌های پیشنهادی بدین قرار است: کشاورزی، مخابرات، توسعه اقتصادی، بلایای طبیعی، آموزش، تغییرات محیطی و جوی، بهداشت جهانی، حمل و نقل، امدادرسانی، صلح و امنیت بین‌المللی، تحقیق و توسعه.


  مهلت ارسال عکس برای شرکت در این مسابقه، دهم هر ماه است و برندگان هر ماه از سوی اسکات کلی در ایستگاه فضایی بین‌المللی انتخاب و اعلام می‌شوند. شایان ذکر است برای شرکت در این مسابقه، باید عکس مورد نظر را به‌همراه عنوان و توضیح کوتاهی در مورد آن با تگ کردن @unoosa و با استفاده از #whyspacematters در اینستاگرام آپلود نمایید.

   

  منبع خبر: www.unoosa.org