وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد: گسترش سطح همکاریهای اقتصادی ایران و ارمنستان

    وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با وزیر اقتصاد ارمنستان، این ملاقات را خوب ارزیابی کرد وگفت: دو کشور در ارتباط با گسترش سطح همکاریهای اقتصادی دارای دیدگاه مشترک هستند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد: گسترش سطح همکاریهای اقتصادی ایران و ارمنستان


    به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات، دکتر واعظی در این دیدار، با اشاره به ریاست خود بر کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه گفت: ارمنستان جزء کشورهای اتحادیه اوراسیاست و مایل هستیم از ظرفیت های آن در ارتباط با صادرات کالا به بازار روسیه و دیگر کشورهای عضو اوراسیا استفاده کنیم.

    وزیر ارتباطاتو فناوری اطلاعات تصریح کرد: با توجه به این که تعرفه ورود کالاهای ایرانی به روسیه و کشورهای عضو اوراسیا بالای ۲۰ درصد است که رقابت را برای  بخش خصوصی دشوار می کند، با ارمنستان و هم روسیه جهت کاهش تعرفه در حال مذاکره هستیم.

    وی از همراهی هیات بزرگ  بخش خصوصی  ارمنستان همراه وزیر اقتصاد این کشور به ایران خبر داد و اظهار داشت: با توجه به این که معاون وزیر ارتباطات ارمنستان نیز دراین هیات حضور دارد کلیات گسترش روابط اینترنت، مخابرات، پست، همکاری درزمینه تحقیق و پژوهش(R&D )و فعال کردن بخش خصوصی دو کشور در حوزه ICT مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که این مذاکرات توسط معاونین وزرای ارتباطات دو کشور پیگیری و تا فردا ادامه خواهد داشت.

    دکتر واعظی همچنین از سفر خود به روسیه همراه با هیات بزرگ از نمایندگان بخش خصوصی و دولتی خبر داد و از اهداف خود از این سفر به بازاریابی گسترده کالاهای ایرانی اشاره کرد و گفت: بازار روسیه بازار بزرگی است که با توجه به موقعیت استراتژیک ایران می تواند به بخشی از بازار صادراتی ما تبدیل شود.