وزیر ارتباطات در آستانه هفته دولت از خبرگزاری مهر بازدید کرد

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در آستانه هفته دولت با حضور در خبرگزاری مهر و بازدید از بخشهای مختلف این خبرگزاری، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد و برنامه های هفته دولت در وزارت ارتباطات را تشریح کرد. وزیر ارتباطات در آستانه هفته دولت از خبرگزاری مهر بازدید کرد


  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، واعظی در ابتدای این نشست خبری با تبریک و گرامیداشت هفته دولت و زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر از افتتاح پروژه های این وزارت در هفته دولت سخن گفت.


  وی با بیان اینکه فردا یکشنبه مراسم امضای تفاهمنامه «طرح ترابردپذیری شماره تلفن همراه » با حضور ۳ اپراتور موبایل کشور برگزار می شود، ادامه داد: با اجرای این طرح، مشکلی که کاربران موبایل طی سالهای گذشته داشته اند و امکان تغییر اپراتورشان به دلیل حفظ شماره، وجود نداشت، برطرف خواهد شد.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید براینکه با اجرای «طرح تعویض اپراتور بدون تغییر شماره»، مشترکان تلفن همراه برای انتخاب اپراتورشان قدرت انتخاب خواهند داشت، گفت: در دراز مدت این طرح در قیمت و کیفیت خدمات تلفن همراه در کشور تاثیرگذار خواهد بود.

  واعظی لازمه اجرای این طرح را سرمایه گذاری شرکت ارتباطات زیرساخت، اپراتورهای موبایل و رگولاتوری عنوان کرد و گفت: این طرح به مرور و تا اوایل سال آینده اجرایی می شود

  وی از افتتاح پروژه «هاب ماهواره ای شرکت ارتباطات زیرساخت» در روز سه شنبه هفته جاری خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه در مرکز بومهن تهران، حدود ۲۸۰ نقطه مخابراتی از طریق ماهواره متصل خواهند شد.

  واعظی اجرای این پروژه را در جهت ایجاد سیستم پشتیبان برای شبکه فیبرنوری کشور عنوان کرد.

  وزیر ارتباطات از راه اندازی مرکز مانیتورینگ و پایش فضای فرکانسی در منطقه غرب و مرکز کشور در هفته دولت خبر داد و گفت: این پروژه فضای فرکانسی استانهای همدان، کردستان، لرستان، البرز ، قزوین و زنجان را تحت پوشش قرار می دهد که قرار است در روز پنج شنبه هفته جاری به بهره برداری برسد.

  وی از ارتقا شبکه اپراتورهای موبایل به نسل سوم و چهارم تلفن همراه در برخی نقاط کشور نیز خبر داد