بررسی زمینه‌های مشترک همکاری در بازدید رئیس سازمان تنظیم مقررات از پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی

  معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از دست‌آوردهای پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران بازدید نمود. بررسی زمینه‌های مشترک همکاری در بازدید رئیس سازمان تنظیم مقررات از پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی


  به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، آقای دکتر علی اضغر عمیدیان معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی  و هیات همراه روز سه‌شنبه مورخ ۲۷ مرداد سال‌جاری از پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران و دست-آوردها و امکانات پژوهشی و فناوری این پژوهشکده از جمله کارگاه-ها، آزمایشگاه‌ها و نمایشگاه صنعتی و تجاری‌سازی آن دیدار نمودند.


  در این دیدار، آقای دکتر حسن کریمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران به تشریح فعالیت‌های این پژوهشگاه و ماموریت‌ها و وظایف محوله به پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی ایران پرداخت.


  پس از آن، آقای دکتر احسانی رئیس پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی در باره پروژه‌های در دست اجرا و طرح‌های انجام شده در این پژوهشکده توسط کارشناسان و متخصصان مجرب آن سخن گفت و اظهار داشت این پژوهشکده آماده اجرای پروژه‌های مورد نیاز کشور در حوزه ماموریت‌های خود است.

   

  بررسی زمینه‌های مشترک همکاری در بازدید رئیس سازمان تنظیم مقررات از پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی


  در ضمن این دیدار، در نشست مشترک معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و هیات همراه، با ریاست پژوهشگاه فضایی ایران و جمعی از مدیران و مسئولان پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی ، طرفین به بررسی زمینه‌های همکاری‌های مشترک پرداختند.


  در این نشست، دکتر عمیدیان معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ضمن اشاره به توانمندی‌های بالای پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی اظهار داشت این پژوهشکده در حوزه فعالیت‌های خود می‌تواند بسیاری از نیازمندی‌های صنایع داخلی را برآورده و کشور را از تولیدات خارجی در حوزه‌های مرتبط بی‌نیاز سازد.


  وی افزود: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با دنبال کردن سیاست سرعت در پاسخ‌گویی به نیازمندی‌های کشور، حمایت و مساعدت از تولیدات داخلی را در برنامه‌های خود دارد.

   

  بررسی زمینه‌های مشترک همکاری در بازدید رئیس سازمان تنظیم مقررات از پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی


  دکتر عمیدیان ضمن برشمردن حوزه‌های همکاری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور با پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات، ابراز امیدواری کرد که این نشست منجر به انجام تعاملات و همکاری‌های مشترک فی‌مابین شود.


  در این نشست، همچنین دکتر غلامرضا داداش‌زاده معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ضمن اشاره به نیازهای فناوری این سازمان در حوزه‌های مرتبط، اظهار داشت پژوهشگاه فضایی ایران می‌تواند بازوی مشاوره‌ای ما در این زمینه باشد.