دکتر واعظی خبر داد: توسعه همکاری های فنی ایران و ارمنستان در حوزه ICT

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با سفیر جدید ارمنستان در ایران، سیاست دولت یازدهم را توسعه روابط با همسایگان برشمرد و بر توسعه همکاری های فنی ایران و ارمنستان در حوزه ICT تاکید کرد. دکتر واعظی خبر داد: توسعه همکاری های فنی ایران و ارمنستان در حوزه ICT


  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این دیدار دکتر واعظی سطح روابط ایران و ارمنستان مطلوب توصیف کرد و با اشاره به موقعیت جغرافیایی ایران در دسترسی ارمنستان به خلیج فارس، توسعه ارتباطات از طریق فیبر نوری و ترانزیت پهنای باند را از جمله زمینه های همکاری دانست.

  وی با بیان تجربیات وزارت ارتباطات در حوزه ICT، آمادگی ایران را برای همکاری در زمینه های فضایی، نرم افزار، سخت افزار، امنیت اینترنت، تحقیق و توسعه و انتقال تجارب اعلام کرد.

  وزیر ارتباطات، راه اندازی ترانزیت پهنای باند عراق، ایران، ارمنستان را زمینه توسعه همکاری سه جانبه برشمرد و از آمادگی ایران در این خصوص با سایر کشورهای منطقه خبر داد.

  دکتر واعظی در ادامه با اشاره به توانمندی‌های بخش خصوصی ایران در صنعت ICT خواستار سرمایه گذاری مشترک بین دو کشور شد و از توسعه روابط دو وزارتخانه در کلیه زمینه های ICT حمایت کرد.

  آرتاشس تومانیان سفیر جدید ارمنستان در ایران نیز، بر توسعه روابط دو جانبه و همکاری های فنی در حوزه ICT تاکید کرد.