وزیر ارتباطات نمایندگان مجلس را قانع کرد

    وزیر ارتباطات با حضور در مجلس و پاسخ به سوال نماینده ارومیه، توانست نمایندگان را قانع کند. وزیر ارتباطات نمایندگان مجلس را قانع کرد


    به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه در پاسخ به سوال قاضی پور نماینده ارومیه مبنی بر این که چرا هیچ نظارتی بر کیفیت ارتباطات و فعالیت های شرکت مخابرات ایران و همراه اول از سوی دولت به صورت جدی انجام نمی شود گفت: زمانی که شرکتی واگذار شد، هیات مدیره آن تصمیم گیر است و سهام دولت نیز در مخابرات هیچ تاثیری در تصمیم گیری های آن شرکت ندارد و ما تنها می توانیم بر آن نظارت داشته باشیم.

    وی خواستار اصلاح قانون شد تا بر اساس سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی اجازه نظارت بیشتر به دولت داده شود.

    وزیر ارتباطات در ادامه با تاکید بر این که نگاه به بخش مخابرات فنی و توسعه ای است، عنوان کرد: وقتی شرکتی خصوصی می شود عملا اقدامات باید از طریق مذاکره و تفاهم حل و فصل شود. اما در حال حاضر هر وقت که نظارت را بیشتر می کنیم ممکن است بگویند نگاه خطی به این شرکت شده است. اما نگاه ما سیاسی و خطی نیست بلکه فنی و توسعه ای است.

    پس از پاسخ‌های وزیر، نادر قاضی‌پور اعلام کرد که پاسخ‌های وزیر را قانع‌کننده ندانست و از محمدرضا باهنر نایب‌رئیس دوم مجلس خواست که این سوال را به رای بگذارد و نهایتا از مجموع ۱۹۷ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس، ۱۰۱ رای موافق، ۶۷ رای مخالف و ۱۲ رای ممتنع داده شد که به این ترتیب نمایندگان، پاسخ‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را قانع‌کننده دانستند.