دکترواعظی درنشست شورای اداری سیستان : تلاش دولت حرکت به سمت رونق اقتصادی است

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست شورای اداری استان سیستان و بلوچستان گفت: امسال تمام تلاش دولت حرکت به سمت رونق اقتصادی است دکترواعظی درنشست شورای اداری سیستان : تلاش دولت حرکت به سمت رونق اقتصادی است


  به گزارش  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ا رتباطات و فناوری اطلاعات، واعظی شامگاه دوشنبه در نشست شورای اداری استان سیستان و بلوچستان افزود: دکتر روحانی با شعار نجات اقتصادی، بازگشت به اخلاق و تعامل سازنده با جهان وارد صحنه شد و با کمک مردم و قوای سه گانه و عنایت رهبری بر مشکلات فائق آمد و توانست دستاوردهای موثری برای کشور به ارمغان آورد.

  وی اظهار داشت: مشکلات معیشتی و اشتغال بر دولت پوشیده نیست و با توجه به وجود مشکلات داخلی و خارجی دولت برای مدیریت اقتصاد تلاش های زیادی کرده که با وجود تمام محدودیت ها و تحریم ها توانست نرخ تورم را از ۴۰ درصد به ۱۵ درصد کاهش دهد.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: یکی از عوامل کند کننده حرکت دولت علاوه بر شکاف های موجود در دولت قبل، کاهش پیش بینی نشده قیمت نفت از ۱۰۷ دلار به حدود ۵۵ دلار بود بنابراین امسال تمام تلاش دولت حرکت به سمت رونق اقتصادی است.

  وی تصریح کرد: مردم فهیم ایران به ویژه مردم سیستان و بلوچستان دو سال قبل با درایت تمام از بین نامزدهای انتخاباتی دکتر روحانی را به شایستگی انتخاب کردند و در نتیجه دولت تدبیر و امید با وجود خلاء های بسیاری که از دولت قبل وجود داشت تمام تلاش خود را برای وحدت و نزدیکی دولت و مردم در کشور بکار گرفت.

  واعظی اظهار کرد: مرحله دوم هدفمندی یارانه ها اجرا کردن برنامه های سلامت و کاربردی به جای تزریق پول بود که تجهیز بیمارستان ها و خدمات درمانی از آن جمله اند به طوری که امسال ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر زیر پوشش بیمه سلامت رایگان قرار گرفتند و سعی ما در راستای تزریق پول به خانواده های ضعیف و رو به پایین است.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  ادامه داد: در دنیای امروز هیچ کشوری حتی بزرگترین و قدرتمندترین کشورها بدون توجه به روابط با سایر کشور ها نمی توانند به اهداف خود برسد بنابراین دولت یازدهم با گسترش روابط با سایر کشورها توانسته چهره ایران که تاکنون با تبلیغات دشمنان به عنوان مشکل در منطقه معرفی شده را تبدیل به کلیدی برای حل مشکلات منطقه کند.

  واعظی اظهار داشت: امید است تلاش جدی دولت در مذاکرات هسته ای با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و حفظ حقوق مردم به نتیجه های قابل قبولی برسد.

  وی در پایان  گفت:: اجرای اصل حقوق شهروندی به معنی احترام به حقوق اشخاص یکی از مهمترین اصول دولت یازدهم بوده است و از نگاه و منظر نظام و دولت جمهوری اسلامی شهروند درجه یک و دو وجود ندارد و همه یکسان هستند.