وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با آیت الله دری نجف آبادی دیدار کرد

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر خود به استان مرکزی با آیت الله دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی دیدار و گفت و گو کرد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با آیت الله دری نجف آبادی دیدار کرد

   

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناری اطلاعات آیت الله دری نجف آبادی  امام جمعه اراک اظهار داشت:در حال حاضر کشور در شرایطی به سر می برد که نیازمند هوشیاری دولت و ملت است و سهل انگاری ها  در چنین شرایطی قابل جبران نخواهد بود .


  وی گفت : موفقیت دولت موفقیت نظام است و باید تمام کشور برای موفقیت نظام تلاش کنند.


  دری نجف آبادی با بیان این که بخش مخابرات و ارتباطات می تواند عامل پیشبرد و توسعه در کشور باشد ادامه داد:
  در این راستا راه اندازی دولت الکترونیکی نقطه عطفی برای این بخش محسوب می شود.


  وی افزود: اهمیت امنیت شبکه ارتباطی در کشور از جمله مهم ترین مباحث بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور بوده و لازم است  در جهت تضمین امنیت آن تلاش خود را افزایش دهیم.


  امام جمعه مردم اراک ادامه داد: کشور ما با وجود داشتن جوانهای متخصص و کارآمد در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات می تواند به جایگاه بالایی در عرصه علم و فناوری دست پیدا کند.


  وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات نیز در ادامه این دیدار اظهار داشت: امروز باید ICT زیربنای توسعه هر کشور قرار گیرد تا زمینه توانمندسازی بخش های دیگر جامعه و کسب و کار فراهم شود.


  وی افزود: در دولت تدبیر و امید تلاش شد تا بر همین اساس تلاش های خود را برای افزایش پهنای باند در کشور افزایش دهیم.


  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزایش پهنای باند در  استان مرکزی را در راستای حمایت از گسترش صنعت و بهبود اقتصادی در این استان لازم دانست و گفت: میزان پهنای باند این استان از ۵ گیگابایت در ثانیه به ۲۲ گیگابایت در ثانیه رسیده است.


  وی با اشاره به حمایت دولت از روستاها و تلاش برای امکان رسانی به مناطق محروم گفت: پست بانک در این راستا با رونق بانکداری خرد و ارائه تسهیلات به روستاییان توانسته است به مردم این مناطق در توسعه فعالیت های تولیدی کمک کند.


  واعظی با بیان اینکه  در بخش پست تحولی را در کشور شاهد خواهیم بود گفت: با یک برنامه ریزی مدون می توان سرویس  های نوین پستی را در خدمت خانواده های ایرانی قرار داد و باید  از ظرفیت های این بخش بیشتر بهره ببریم .


  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات حمایت و کمک رسانی به ابعاد مختلف پژوهش و تحقیق در این حوزه را از جمله دغدغه های دولت خواند و گفت: در این راستا با حمایت  صنایع کوچک و بخش خصوصی می توانیم زمینه های اشتغال جوانان را فراهم سازیم.