دکتر واعظی با لوو وی رییس سازمان فضای مجازی کشور چین دیدار و گفتگو کرد

  محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران که به کشور چین سفر کرده است با لوو وی رییس سازمان فضای مجازی این کشور دیدار و گفتگو کرده است . دکتر واعظی با لوو وی رییس سازمان فضای مجازی کشور چین دیدار و گفتگو کرد

   

  به گزارش  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات  و فناوری اطلاعات در این دیدار که سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین نیز حضور داشت، طرفین ضمن تاکید بر توسعه مناسبات و گسترش روابط بین دو کشور در زمینه های مختلف، خواستار همکاری جامع و نزدیک تر در زمینه اینترنت، فضای مجازی و فناوری اطلاعات شدند.

  طرفین ضمن اشاره به تهدیدات ناشی از اعمال نفوذ برخی کشورها در فضای مجازی و نقش یک کشور خاص در اعمال مقررات و قوانین حاکم بر این حوزه اشاره و خواستار همکاری و هماهنگی لازم در این زمینه برای کاهش نفوذها و افزایش حضور در تصمیم گیری ها گردیدند.

  از جمله موضوعات مهم دیگر مورد تبادل طرفین  در این دیدار موضوع توسعه اینترنت و نقش آن در توسعه دولت الکترونیک و ضرورت تبادل نظرات و تجربیات دو کشور  در این زمینه بود

  همچنین دو طرف در مورد همکاری در زمینه توسعه و تکمیل شبکه ملی اطلاعات، که در هر دو کشور به عنوان یک ضرورت به حساب می آید، و زمینه تسهیل و تسریع دسترسی شهروندان به یک شبکه امن و قابل اطمینان و فراگیر را فراهم می کند، تاکید کردند.

  طرفین متعهد شدند تا به منظور عملیاتی نمودن و اجرای توافقات فوق، هر چه سریعتر نسبت به تشکیل کارگروه تخصصی اقدام نمایند.

  در این دیدار دکتر واعظی از رییس سازمان فضای مجازی چین دعوت کرد تا به منظور نظارت بر توافقات صورت گرفته اخیر  و فراهم کردن زمینه های اجرایی آن در آینده ای نزدیک به تهران سفر کند.