در دیدار معاون وزیر امورخارجه جمهوری آذربایجان با دکتر واعظی تاکید شد: زمینه ها برای گسترش روابط بین تهران و باکو فراهم شده است

  معاون وزیر امورخارجه جمهوری آذربایجان در دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که روابط بین دو کشور روز به روز در حال شکوفایی است، گفت: زمینه ها برای گسترش روابط بین تهران و باکو فراهم شده است. در دیدار معاون وزیر امورخارجه جمهوری آذربایجان با دکتر واعظی تاکید شد: زمینه ها برای گسترش روابط بین تهران و باکو فراهم شده است


  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،  دکتر محمود واعظی عصر سه شنبه  در ملاقات خود با خلف خلف اف، معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان تلاش مشترک برای عملیاتی نمودن توافقات  بین جمهوری اسلامی ایران و آذربایجا ن را ضروری دانست.


  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  با ابراز رضایت از روند مثبت توسعه روابط دو کشور، اراده سیاسی روسای جمهور ایران و آذربایجان را عامل مهمی برای تقویت مناسبات فیمابین دانست  و  بر  لزوم توسعه همکاری ها در تمامی جوانب تأکید کرد.


  وی افزود: ما هیچگونه محدودیتی برای افزایش همکاری ها با کشور آذربایجان نداشته و در تلاش هستیم که این همکاری ها را در همه ابعاد گسترش دهیم .


  واعظی در ادامه بر اهمیت  مبارزه مشترک با افراط گرایی  و تروریسم در منطقه  تأکید کرد و  گفت:  استحکام و همکاری  دو کشور در زمینه‌های مختلف در حفظ امنیت و ثبات منطقه موثر خواهد بود.


  همچنین خلف خلف اف معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان  ضمن قدردانی از   از برگزاری اجلاس نمایندگان کشور های حاشیه دریای خزر در تهران؛ با اشاره به برگزاری اجلاس سران پنج کشور حاشیه خزر در سال ۲۰۱۶ میلادی گفت: ایران و آذربایجان  دو کشور مهم در حاشیه این پهنه آبی  هستند و  این اجلاس  فرصت مناسبی  برای مرور توسعه همکاری ها ی موجود میان میان دو کشور را  فراهم می آورد .


  وی ابراز امید واری کرد که دو کشور بتوانند فعالیت خود را در زمنیه های اقتصادی به ویژه در زمینه های انرژی ترانزیت و در قالب توافقات اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی توسعه داده و نسبت به برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک در تهران هماهنگی لازم را به عمل آورند.