جلسه هماهنگی به منظور اقدامات اجرایی و فنی حوزه سلامت الکترونیک برگزار شد

  جلسه هماهنگی اجرایی فنی سلامت الکترونیکی با حضور وزیر بهداشت، درمان، آموزش پزشکی ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و قائم مقام وزیر تعاون و دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات در دفتر دکتر واعظی وزیر ارتباطات برگزار شد. جلسه هماهنگی به منظور اقدامات اجرایی و فنی حوزه سلامت الکترونیک برگزار شد


  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، دبیر خانه شورای عالی فناوری اطلاعات  با محور قرار دادن حوزه سلامت الکترونیک اقدام به برگزاری جلسات زیادی کرده که پس از شناسایی ۱۰۰ خدمت این حوزه و ارائه برنامه الکترونیکی منجر به تبادل اطلاعات الکترونیکی بین دستگاههای ذی ربط  گردیده است.


  به همین جهت به منظور  نظامند شدن این تبادل اطلاعات ، با هدف ارتقای حوزه خدمات الکترونیک سلامت،  آیین نامه کارگروه خدمات  الکترونیک سلامت تدوین و به تصویب رسید.


  امروز با حضور حضور وزیر بهداشت، درمان، آموزش پزشکی ،  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و  قائم مقام وزیر تعاون و دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات جلسه هماهنگی به منظور اقدامات اجرایی و فنی در دفتر وزیر ارتباطات برگزار و نکات فنی به منظور نهایی سازی مصوبه خدمات  الکترونیک سلامت،  اقدامات اجرایی و فنی حوزه سلامت الکترونیک مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت تا با ایجاد هماهنگی وظایف به زودی شاهد تحول  بزرگی در بخش سلامت کشور باشیم.

  گفتنی است، یکی از مهمترین برنامه های دولت  ارتقا سلامت در جامعه  است که به واسطه تاثیرگذاری آن  بر کل افراد جامعه و مطالبه عمومی هم در بعد فردی و هم در بعد اجتماعی به عنوان یکی از الولیت های اصلی حوزه عمومی کشور تعیین شده است.


  در این راستا معاون  دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات در گفت و گو با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،   با بیان این که ارتقای بهره وری حوزه  سلامت می تواند اثر بالای در رضایت  مندی مردم داشته باشد تاکید کرد:  فناوری اطلاعات می تواند به واسطه قابلیت های توانمند سازی خود این حوزه را متحول سازد .


  وی ادامه داد: با تبدیل شیوه های سنتی مدیریت خدمات سلامت به الکترونیکی شاهد به ارتقای کیفیت خدمات و افزایش بهره وری خواهیم بود.


  باقری اصل  در پایان گفت: هدف اصلی در این کارگروه ارتقای خدمات نظام سلامت کشور ذیل برنامه توسعه دولت الکترونیکی است. به نحوی که معماری نظام سلامت کشور برپایه استانداردها و ضوابط نظام توسعه دولت الکترونیکی و همسو با آن شکل گیرد و حرکت کند.