پژوهشکده مواد و انرژی به عنوان مرکز برتر تأثیر گذار در عرصه هیدروژن و پیل سوختی شناخته شد

   

  در سومین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی ایران، پژوهشکده مواد و انرژی پژوهشگاه فضایی ایران به عنوان مرکز برتر و تأثیر گذار در عرصه هیدروژن و پیل سوختی انتخاب شد و مورد تقدیر قرار گرفت.

   


  پژوهشکده مواد و انرژی پژوهشگاه فضایی ایران به سبب فعالیت‌های مستمر و موثر در زمینه فناوری نوین هیدروژن و پیل سوختی به عنوان مرکز پژوهشی برتر در این عرصه انتخاب شده است.

   


  سومین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی در اردیبهشت ماه ۹۴ در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار گردید.


  پژوهشکده مواد و انرژی پژوهشگاه فضایی ایران تا کنون موفق به انجام پروژه‌های مرتبط با پیل سوختی و هیدروژن نظیر طراحی و ساخت سیستم‌های پیل سوختی پلیمری ۵ و ۱۰ کیلووات با تولید همزمان الکتریسیته و حرارت،سیستم پیل سوختی ۵ کیلووات با کاربری حمل و نقل، سیستم پیل سوختی ۱.۵ کیلووات با کاربری تأمین برق پشتیبان ، تولید صفحات دو قطبی کامپوزیت پایه پلیمری که دارای هدایت الکتریکی و حرارتی بالایی هستند شده است.


  همچنین طراحی و ساخت انواع پیل‌های سوختی با توان پایین و طراحی و ساخت انواع سیستم‌های تست پیل سوختی از دیگر فعالیت‌های این پژوهشکده بوده است.


  هم اکنون این پژوهشکده بر روی توسعه فناوری انواعی از پیل سوختی پلیمری متمرکز شده است که قابلیت استفاده در کاربرد‌های فضایی را خواهند داشت.