دکتر واعظی با اساتید پژوهشگاه فضایی، دانشکده پست و مخابرات و پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات دیدارکرد

  همزمان با هفته گرامیداشت مقام معلم دکتر واعظی با اساتید پژوهشگاه فضایی، دانشکده پست و مخابرات و پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات دیدارکرد. دکتر واعظی با اساتید پژوهشگاه فضایی، دانشکده پست و مخابرات و پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات دیدارکرد


  به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دراین مراسم  که با حضور وزیرارتباطات و معاونان وی واعضای هیات علمی  برگزارشد؛دکتر بدیع معاون پژوهشی پژوهشگاه ارتباطات علت فرازونشیب دراین مجموعه را اهمیت پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات عنوان کرد و افزود: حضور دکتر خوانساری به عنوان شخصیتی فناورانه دراین مجموعه راهگشا بوده است

  وی با بیان اینکه مقوله فناوری های ارتباطی و پیشرفت درآن نیازمند سعه صدراست افزود: امیدواریم درپناه حضرت حق گامی موثر در پیشبرد و اعتلای فناوری های حوزه ICT  برداریم.

  درادامه دکترابراهیمی به عنوان نماینده اعضای هیات علمی پژوهشگاه فضایی گفت: فعالیت در فضای دانشگاهی با حضور دانشجویان بسیار متفاوت از کار در پژوهشگاه است؛ چرا که در دانشگاه یک برنامه مشخص برای تدریس و کار پژوهشی وجوددارد.

   

  دکتر واعظی با اساتید پژوهشگاه فضایی، دانشکده پست و مخابرات و پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات دیدارکرد

   

  وی به دغدغه های معیشتی اعضای هیات علمی در پژوهشگاه اشاره کرد و افزود: نیازمند طرح آیین نامه ها  وارتقاء نوع نگرش نسبت به اعضای هیات علمی هستیم؛ چراکه در بسیاری موارد خواسته های دیگری به جای فعالیتهای علمی صرف مطرح  می شود.

  ابراهیمی با بیان اینکه هیات علمی مقوم کارعلمی و توسعه فناوری است افزود:لازم است به دغدغه های موتور محرکی دانش، دروزارت ارتباطات توجه ویژه شود.

  وی تشکیل شورای علمی متشکل ازاین سه واحد پژوهشی دروزارت ارتباطات را خواستارشد و گفت : همسان سازی درحل مسایل هیات علمی ضروری است.

  درادامه مراسم دکتر محمدزاده نماینده اعضای هیات علمی دانشکده علمی وکاربردی پست و مخابرات اظهارداشت:پس از واگذاری این دانشکده درسال ۱۳۸۹ به مخابرات ایران به دلیل ماهیت خصوصی آن این مرکز مورد بی مهری قرار گرفته چراکه دانشکده سودده نبود.

  وی بازگشت به وزارت ارتباطات را فرصت مغتنمی دانست  تا این دانشکده بتواند وزارت ارتباطات را درارائه دوره های کوتاه مدت و بلند مدت آموزشی یاری دهد.

  معاون  ارتباط با ITU از طریق وزارت ارتباطات را نقطه عطفی  برای دانشکده عنوان کرد و ادامه داد: خواهشمندیم با تعیین هیات امنا درجهت هدفگذاری بهتر و تعیین اعضای هیات علمی گام موثری برداشته شود.

  دراین مراسم دکترواعظی از دکتر بدیع به عنوان پیشکسوت  عرصه علم ودانش تقدیر کرد.