مراسم گرامیداشت روز معلم و تقدیر از اعضای هیات علمی پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد

  مراسم گرامی‌داشت مقام ا ستاد و تجلیل از اعضای هیات علمی پژوهشگاه فضایی ایران به مناسبت روز معلم در روز یک‌شنبه مورخ ۱۳/۰۲/۹۴ با حضور جمعی از اعضای هیات علمی این پژوهشگاه برگزارشد.

  مراسم گرامیداشت روز معلم و تقدیر از اعضای هیات علمی پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد


  به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، دکتر حسن کریمی در این مراسم ضمن تبریک خجسته میلاد حضرت علی(ع) و روز معلم گفت مناسبت روز معلم این مزیت را دارد که همه افرادی را که هم در کسوت محقق و پژوهشگر و هم در شغل معلمی و مهندسی هستند را  گرد هم می‌آورد.


  ریاست پژوهشگاه فضایی ایران ابراز امیدواری نمود که اعضای هیات علمی پژوهشگاه فضایی ایران تمام توانمندی‌هایشان را در راستای توسعه علمی و در نتیجه آسایش و آرامش  مردم به کار گرفته و با یک دیدگاه ملی و نگرش مردمی امور مرتبط به حوزه فناوری فضایی را پی‌گیری نمایند.


  مهندس حسن انتظاری، رئیس مرکز فضای مجازی کشور پس از عرض تبریک به اعضای هیات علمی پژوهشگاه اظهار داشتند بحث توسعه فناوری فضایی باعث آبروی کشور است که مقام معظم رهبری نیز روی آن تاکید بسیار داشته‌اند.

   

  مراسم گرامیداشت روز معلم و تقدیر از اعضای هیات علمی پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد


  حجت الاسلام حاجی پور، امام جماعت پژوهشگاه فضایی ایران نیز در این مراسم به جایگاه رفیع مقام معلم در کلام پیامبر و  ائمه اطهار پرداخت و گفت درمباحث دینی اول تربیت و تزکیه نفس مطرح می‌شود و بعد بحث تعلیم که دلسوزی‌های معلمان و اساتید هر دوی این ابعاد را شامل می‌شود.


  وی گفت شغل معلمی نزد خدواند شریف‌ترین شغل‌هاست و احادیث متواتری در مورد فضیلت آن آمده است. وی اظهار داشت از پیامبر اکرم(ص) فرموده‌اند که بخشنده‌ترین انسان بعد از رسول معلمی است که علمش را نشر دهد و خداوند تبارک و تعالی این معلم را به اندازه یک امت محشور می‌نماید.


  مراسم گرامیداشت روز معلم و تقدیر از اعضای هیات علمی پژوهشگاه فضایی ایران با سخنان و بیانات سایر حضار و طرح مسائل اعضای هیات علمی این پژوهشگاه ادامه یافت.


  در پایان نیز از اعضای هیات علمی پژوهشگاه فضایی ایران با اعطای لوح سپاس از سوی ریاست پژوهشگاه تقدیر به عمل آمد.