هواپیمای فضایی یک گام دیگر به ساخته شدن نزدیک شد

  از پروژه Skylon یا همان هواپیمای فضایی به عنوان یکی از خاص ترین پروژه های تکنولوژیکی جهان یاد می شود و حالا خبر خوشحال کننده برای علاقمندانش این است که گام بلندی به سوی ساخته شدن آن برداشته شد. هواپیمای فضایی یک گام دیگر به ساخته شدن نزدیک شد

   


  به گزارش خبرگزاری مهر، در فرآیند ساخت هواپیمای فضایی اسکایلون، بخش موتور مهمترین چالش طراحان آن بوده است. به تازگی محققان آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی آمریکا ضمن بررسی دقیق طرح این موتور اعلام کردند که چنین موتوری امکان ساخته شدن دارد.

   


  نتیجه مطالعات دقیقی که بر روی این ساختار صورت گرفته نشان می دهد عملا جای هیچگونه نگرانی درخصوص بروز نقص فنی احتمالی در ساختار این موتور وجود ندارد.


  بخش اصلی موتور هواپیمای فضایی تحت عنوان SABRE شناخته می شود که در واقع نوعی رمجت احتراقی مافوق صوت به شمار می آید. با اتکا به چنین موتوری، هواپیمای فضایی در حین پرواز در اتمسفر همچون یک جت و با عبور از مرزهای فضایی زمین و حضور در فضا مانند یک راکت به حرکت خود ادامه می دهد. در نتیجه نیازی به حمل اکسیژن قابل توجه جهت سوزاندن سوخت هیدروژن مایع نخواهد بود.


  شبیه سازی های رایانه ای نشان می دهد این سیستم فوق مدرن پروازی تا پیش از وارد شدن به فضا تا ۷۲۰۰ کیلومتر بر ساعت سرعت خواهد داشت و با قرار گرفتن بر روی وضعیت راکتی، به سرعتی حتی بیشتر از سرعت مورد نیاز جهت رسیدن مدار زمین خواهد رسید.


  تاکنون زمان مشخصی برای اجرای فاز آزمایشی ساخت این هواپیمای فضایی اعلام نشده است اما با توجه به مطالعات دامنه داری که بر روی آن صورت گرفته، پروژه ساخت آن قطع به یقین خواهد بود.