جشن آغاز سال در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد

  جشن آغاز سال پژوهشگاه فضایی ایران با حضور قائم مقام سازمان فضایی ایران، رئیس پژوهشگاه فضایی ایران، روسای پژوهشکده‌ها، معاونین، مدیران و کارشناسان پژوهشگاه فضایی ایران روز یکشنبه مورخ ۱۶ فروردین ۱۳۹۴ در سالن اجتماعات پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد. جشن آغاز سال در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد

   

  رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در این مراسم ضمن تبریک سال نو، به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری اشاره نمود و گفت این نامگذاری در مجموعه فضایی کشور باید در قالب کار مضاعف همراه با افزایش همدلی بین مجموعه‌های مختلف پژوهشگاه و حوزه فضایی تبلور پیدا کند تا به دستاوردهای مناسبی در حوزه فناوری فضایی کشور دست‌یابیم.

  جشن آغاز سال در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد

   

  دکتر حسن کریمی، با اشاره به تغییرات انجام شده در ساختار پژوهشگاه فضایی ایران در سال گذشته، و انتقال مجموعه سازمان فضایی ایران، پژوهشگاه فضایی و پژوهشکده‌های تابعه به زیر مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت خوشبختانه وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات افق خوبی را برای حوزه فضایی ترسیم نموده‌اند و امید که این افق راهنمای روشن و شفافی برای برنامه‌های آینده پژوهشگاه فضایی ایران باشد.


  وی در ادامه به اولویت‌های فضایی تعریف شده برای مجموعه پژوهشگاه از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد و این اولویت‌ها را به ترتیب حوزه‌های ماهواره‌های مخابراتی، ماهواره‌های سنجشی، موقعیت‌یابی و ناوبری و حوزه زیست فضا معرفی نمود. رئیس پژوهشگاه فضایی ایران همچنین بیان داشت که حوزه زیرساخت‌های فضایی و آزمایشگاه‌ها به ویژه آزمایشگاه‌های سیستمی به عنوان اولویتی موازی با این چهار حوزه در حال پیگیری است و امید می‌رود که تا پایان خرداد۱۳۹۴، بخشی از آن به مرحله نهایی برسد.


  وی همچنین ضمن اشاره به شرایط جدید سیاسی کشور ابراز امیدواری نمود که با توجه به اتفاقات اخیر، یکی از مهم عرصه روابط بین الملل است که با برنامه‌ریزی مناسب و استفاده از همکاری‌های مشترک سایر کشورها برای رسیدن به نتایج مطلوب‌تر با هزینه‌های کمتر در عرصه فناوری‌های صلح‌آمیز فضایی قابل پیگیری است.