برنامه‌های وزیر ارتباطات برای سازمان فضایی اعلام شد

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به انتقال سازمان فضایی ایران به زیرمجموعه این وزارتخانه گفت: با استفاده از توان متخصصان فضایی کشور ماهواره بومی طراحی خواهیم کرد. برنامه‌های وزیر ارتباطات برای سازمان فضایی اعلام شد


  محمود واعظی در مراسم افتتاح پروژه های پست بانک ایران همزمان با دهه فجر اظهار داشت: جلسه ای با مسئولان سازمان فضایی ایران و پژوهشگاه فضایی داشتم و از نزدیک مشکلات این سازمان را جویا شدم.

  وی با بیان اینکه امیدواریم در آینده نزدیک سازمان فضایی و پژوهشگاه ذیل آن به وزارت ارتباطات منتقل شود، خاطر نشان کرد: پروژه های فضایی کشور با قوت به کار خود ادامه خواهند داد.

  واعظی افزود: قرار است در حوزه ماهواره های مخابراتی، سنجش از دور و ماهواره های صدا و سیما پروژه هایی مانند گذشته دنبال شود، ادامه داد: با کمک دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی ادامه راه گذشته را در جهت طراحی ماهواره های بومی پی می گیریم.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه مدیریت بر سازمان فضایی مانند سایر بخش های وزارت ارتباطات انجام خواهد شد، گفت: بخش خصوصی در کنار بخش دولتی در جهت اقتدار علمی در حوزه فضا می تواند گام های موثری بردارد.

  وی در مورد راه اندازی خدمات بانکداری موبایل در کشور نیز تصریح کرد: دولت و بانک مرکزی به عنوان رگولاتور حوزه بانکی کشور در ارائه خدمات بانکی در بستر موبایل اعتقاد دارند، اما باید مباحث امنیتی این طرح نیز برطرف شود و پس از آن مجوز لازم برای ارائه این خدمات داده خواهد شد.

  واعظی با اشاره به افتتاح پروژه های پست بانک به ویژه در مناطق محروم، مرزی و روستاهای کشور تاکید کرد: بر اساس سیاست های دولت خدمات‌رسانی در حوزه مخابرات، پست و پست بانک با محور خورده بانکداری در روستاهای کشور گسترش خواهد یافت. بر این اساس، باید امکانات اینترنتی به راحتی در دفاتر پست بانک برای روستاییان و مناطق محروم در دسترس قرار گیرد.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارائه وام کم بهره، تسهیلات مالی با هدف خدمت‌رسانی به روستاها خبر داد و گفت: هم‌اکنون ۹۲ درصد روستائیان یارانه خود را از طریق شعب پست بانک دریافت می‌کنند.

  واعظی با اشاره به افتتاح ۲۷۸ پروژه در حوزه پست بانک توضیح داد: با راه‌اندازی نسل سوم و چهارم موبایل در شبکه ملی اطلاعات امیدواریم در آینده همه فعالیت های بانکی مردم از طریق موبایل صورت گیرد. همچنین با راه اندازی دولت موبایل، خدمات دولتی می تواند بر بستر تلفن همراه به مردم در هر جای کشور ارائه شود.

   

  منبع: MehrNews

  67