برگزاری چهارمین دوره مسابقات طراحی پروژه‌های فضایی

  چهارمین دوره مسابقات کن‌ست ایران در سطح ملی با حضور ۱۶ تیم از دانشگاه‌های مختلف کشوراز دیروز آغاز به کار کرد.

  برگزاری چهارمین دوره مسابقات طراحی پروژه‌های فضایی

   

  به گزارش گروه علمی "خبرگزاری دانشجو"، چهارمین دوره مسابقات کن‌ست ایران در سطح ملی با حضور ۱۶ تیم از دانشگاه‌های مختلف کشور و در بخش‌های طراحی، ساخت و آزمون از دیروز کار خود را آغاز کرد.

   

  ماموریت‌ها و الزامات در نظر گرفته شده در این مسابقات به منظور بازتاب جنبه‌های مختلف ماموریت‌های واقعی فضایی از جمله ماموریت‌های سنجش از دور، مخابرات، زیست فضایی و خودکارسازی طراحی شده است.


  این مسابقات در چندین مرحله طراحی شده که مرحله پایانی آن شامل رهاسازی کن‌ست‌ها از ارتفاع و آزمودن آنها است که با حضور شرکت‌کنندگان صورت می‌گیرد.


  چهارمین دوره مسابقات کن‌ست ایران، توسط پژوهشکده سامانه‌های فضانوردی پژوهشگاه فضایی ایران با هدف ایجاد زمینه‌ای برای رشد کیفی دانش و تجربه دانشجویان و علاقه‌مندان به فناوری‌های فضایی و علوم مرتبط با آن و در نهایت مطرح شدن ایده‌های نو برگزار می‌شود.


  این رویداد علمی، از دیروز جمعه ۷ آذر ماه آغاز شده و امروز ۸ آذر ماه روز عملیات رهاسازی کن‌ست‌ها در فرودگاه آزادی شهرستان نظرآباد استان البرز خواهد بود و در نهایت روز یکشنبه مراسم اختتامیه برگزار و برندگان اعلام می‌شوند.


  در این مسابقات، ۱۶ تیم در ۲ دسته کلاسیک و حرفه‌ای و در ۴ ماموریت سنجش اتمسفر، تصویربرداری و فیلمبرداری، بازیابی زیستی و بازگشت به محل معین با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.


  شرکت‌کنندگان از دانشگاه‌هایی همچون خواجه نصیرالدین طوسی، علم و صنعت، شاهرود، صنعتی اصفهان، تهران، پیام نور مشهد، واحد علوم و فنون نوین دانشگاه تهران، مالک اشتر، تبریز، واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد، کاشان و واحد مجازی دانشگاه آزاد در این دوره از مسابقات حضور یافته‌اند.