سمپوزیوم بین‌المللی "ماه، ۲۰۳۰-۲۰۲۰"

  به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پژوهشگاه فضایی ایران، سازمان فضایی اروپا (ESA)، سمپوزیوم بین‌المللی "ماه، ۲۰۳۰-۲۰۲۰" را در روزهای ۲۴ و ۲۵ آذر ۱۳۹۴ در نوردویک هلند برگزار می‌کند. سمپوزیوم بین‌المللی "ماه، ۲۰۳۰-۲۰۲۰"

   

   


  سازمان فضایی اروپا و گروه بین‌المللی هماهنگ‌سازی اکتشافات فضایی (ISECG) بر اهمیت استراتژیک ماه در حوزه اکتشافات فضایی جهانی تاکید داشته و تصریح نموده‌اند که اکتشاف در این سیاره نیازمند همکاری بین‌المللی و ماموریت‌های مشترک انسان و روبات‌ها است. دهه ۲۰۲۰ تا ۲۰۳۰ شاهد تلاش‌های بین‌المللی برای کشف تنها قمر طبیعی زمین، یعنی ماه خواهد بود.


  در این راستا، در کنفرانس مذکور، سازمان‌های فضایی و جوامع علمی و صنعتی حوزه فضا به بررسی اکتشافات علمی در قالب همکاری انسان و روبات‌ها می‌پردازند.


  برخی از موضوعات مورد بررسی در این کنفرانس بدین قرار است: امکانات نوین اکتشاف در ماه، مفاهیم ماموریت‌های نوین، زمینه‌های پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری و فعالیت‌های مقدماتی مرتبط، شکاف دانش و تحقیقات علمی مرتبط، جنبه‌های عملیاتی و همچنین فرصت‌ها و فعالیت‌های پیشنهادی برای بهبود ارتباط بین جامعه و اکتشاف در ماه.

   

  منبع خبر: www.esa.int