کنفرانس علوم کرایوسفر و رصد زمین

  به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پژوهشگاه فضایی ایران، سازمان فضایی اروپا (ESA) با همکاری گروه تحقیقاتی آب و هوا و کرایوسفر (CliC)، کنفرانس علوم کرایوسفر و رصد زمین را در روزهای ۲۱ تا ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ در شهر پراگ جمهوری چک برگزار می‌کند. کنفرانس علوم کرایوسفر و رصد زمین


  برخی از اهداف برگزاری این کنفرانس بدین قرار است: ارتقای سطح آگاهی در استفاده از فناوری رصد زمین برای پاسخگویی به مسائل موجود در علوم کرایوسفر، بررسی پیشرفت‌های اخیر در زمینه داده‌های به‌دست‌آمده از اطلاعات جغرافیایی و رصد زمینی مربوط به فرآیندهای اصلی کرایوسفری و همچنین تعیین الزامات علمی و چالش‌های آتی.

   


  شایان ذکر است پیشرفت‌های اخیر در زمینه ماهواره‌های رصد زمین، امکان رصد بهتر پارامترهای کلیدی مربوط به فرآیندهای کرایوسفری را مهیا کرده‌اند. مأموریت‌های حاضر و آتی و همچنین داده‌های مربوط به مأموریت‌های قبلی رصد زمین، چشم‌انداز بسیار جالبی از پیشرفت‌های علمی جدید و اکتشافات علوم کرایوسفری عرضه می‌کنند. بهره‌وری کامل از این ظرفیت‌ها از سوی جوامع علمی مستلزم آن است که فعالیت‌های تحقیقاتی هماهنگی برای توسعه محصولات رصد زمینی و یکپارچه‌سازی آن‌ها در سامانه‌های مدل‌سازی انجام بشود تا فرآیندهای مختلف کرایوسفری و تقابلات بین کرایوسفر، اتمسفر و اقیانوس‌ها مشخص بشود.

   

  منبع خبر: http://www.eo4cryosphere2016.info